ligi zagraniczne wyniki i tabele

Fani piłki nożnej coraz bardziej zacierają ręce, ponieważ sezon zbliża się powoli do decydujących o tytułach meczów i kolejek do rozegrania z tygodnia na tydzień zostaje coraz mniej. Poniżej luźny przegląd czołówek tabel wyników lig zagranicznych.

Ligi zagraniczne tabele – Wyspy Brytyjskie

W kwestii tabeli zagranicznych lig na czele angielskiej Premier League niezmiennie swoje miejsce zajmuje Arsenal. Kanonierzy zwyciężyli w ubiegłą sobotę Leeds United stosunkiem 4:1, tym samym robiąc kolejny krok w kierunku korony. Drugi w tabeli Manchester City rozgromił Liverpool na własnym terenie 6:0, utrzymując pozycję lidera, a rywala z Merseyside spychając aż na ósmą lokatę. Na trzecie miejsce wskoczyło Newcastle. Zespół Srok na swoim boisku pokonał 2:0 Manchester United, co spowodowało spadek ekipy Erika Ten Haaga na czwarte miejsce. Obie ekipy mają po 50 punktów i jeden mecz rozegrany mniej od Tottenhamu, który plasuje się na piątym miejscu z jednym „oczkiem” mniej na koncie. Ligi zagraniczne wyniki i tabele to nie zawsze niespodzianka.

W Szkocji zaś trwa marsz Celticu po wygraną w lidze. 85 punktów, jedna porażka i jeden remis oraz przewaga 9 punktów nad Rangersami zdaje się być nie do odrobienia. Obie ekipy zmierzą się 8.04 na trzy kolejki przed końcem sezonu i będzie to ostatnia możliwość na wyprzedzenie „Koniczynek” przez ekipę z Ibrox Stadium.

Ligi zagraniczne wyniki – Hiszpania, Włochy

W Hiszpanii bez zmian, liderem tabeli wyników lig zagranicznych pozostaje Barcelona, z przewagą 12 punktów nad Realem Madryt. Obie drużyny triumfowały w ligowych spotkaniach tego weekendu.

Na uwagę zasługuje porażka lidera włoskiej Serie A, Napoli, z trzecim w tabeli Milanem 0:4. Niewiele jednak zmienia to w układzie drużyn w czołówce. Napoli na czele, zgromadziło 71 punktów i dystansuje drugie Lazio o 16 „oczek”. Dalej plasuje się Milan z liczbą 51 punktów. Miejsca 4 i 5 to Inter i Roma, mające po 50 punktów. Walka o europejskie puchary zapowiada się pasjonująco.

Ligi europejskie wyniki tabele – kto aspiruje

W innych europejskich ligach tabela wyników również jest ciekawa. W Bundeslidze ciasno jest w pierwszej trójce. Liderujący Bayern (55 pkt.) od trzeciego Unionu Berlin (51 pkt.) oddziela Borussia, mająca 53 punkty na swoim koncie. W lidze holenderskiej zaś przewodzi Feyenoord, zgromadziwszy 64 punkty, a w pierwszej trójce są jeszcze Ajax i PSV (po 56 pkt.). Do pierwszej trójki aspiruje jeszcze AZ Alkmaar, tracąc dwa punkty dla PSV i Ajaxu.