1 liga turecka

Turcja w piłce nożnej od zawsze była dosyć trudnym rywalem. Drużyny, jak i kadra narodowa, zawsze potrafiły sprawiać trudności nawet największym klubom, czy reprezentacjom, które udawały się na mecze wyjazdowe do Turcji. Sytuacja, która była dosyć nie dawno to chociażby mecz Basaksehir kontra Manchester United, który Turecka ekipa wygrała 2:1, co sprawiło, że klub z czerwonej części Manchesteru nie przeszedł do dalszej fazy play-off Ligi Mistrzów. W pamięć zapada również, mecz Turcja kontra Holandia sprzed dwóch lat, gdzie ekipa Turecka pokonała Oranje 4:2. 1 liga turecka to wiele zaskoczeń.

1 liga turecka – wyniki

1 Liga Turecka, jest aktualnie w drugiej fazie rozgrywek. Na tym etapie rozgrywek jesteśmy już w stanie wytypować, kto jest w stanie wygrać te rozgrywki, kto może znaleźć się w czołówce tabeli, a kto jest bliski spadkowi do drugiej klasy rozgrywkowej Turcji.

1 liga turecka tabela – dolna część

1 liga turecka tabela – ze względu na kataklizm maja miejsce szczególne okoliczności. Jak wiemy w Turcji i Syrii nastąpiło trzęsienie ziemi, które doprowadziło do śmierci wielu ludzi, a nawet piłkarzy występujących w pierwszej lidze Tureckiej. W związku z tym dwa kluby mianowicie Gaziantep oraz Hatayspor, podjęły decyzje o tym, aby wycofać się z rozgrywek ligi Tureckiej. Aktualnie Hatayspor znajduje się na 18 miejscu w tabeli, czyli znajduje się w strefie spadkowej, a Gaziantep zajmuję 14 lokatę, aczkolwiek nie rozegrają oni już więcej żadnego meczu. Umraniyespor to klub, który zajmuję aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, aczkolwiek jego forma z ostatnich meczów jest obiecująca, ponieważ na ostatnich 5 meczów przegrali oni tylko jeden.

Turecka liga tabela – górna część 

Galatasaray jest klubem, który na obecną chwilę zajmuje 1 lokatę. Klub ten w ostatnich 5 meczach wygrał 4 i jeden przegrał z Konyasporem 1:2, przerywając ich passę zwycięstw, która rozpoczęła się jeszcze przed mundialem w katarze. Na drugim miejscu znajduje się Fenerbahce, które ma stratę 6 punktów do lidera tabeli z jednym meczem mniej na koncie. Klub w ostatnich 5 meczach wygrał 4 mecze i jeden zremisował, klub cały czas goni lidera tabeli. Besiktas to klub, który aktualnie jest na trzecim miejscu tabeli, dorobek punktowy tej drużyny jest dużo mniejszy, mają oni stratę 11 punktów do pierwszej drużyny w tabeli. W ostatnich 5 meczach wygrali oni 3, jeden zremisowali i jeden przegrali, mają oni najgorszą formę z czołówki tabeli. Tabela ligi tureckiej nie jest więc tak oczywista.

1 liga turcja tabela – podsumowanie

Podsumowując, dolna część tabeli  1  ligi tureckiej jest już pewna, wiemy kto utrzyma się w lidze, a kto spadnie. Sytuacja na przodzie tabeli jest ciekawa, co sprawia, że walka o mistrza Super Lig jest zacięta i będzie się ciągnąć do ostatniego meczu sezonu.