1 liga holenderska

W najbliższy weekend powraca do gry Eredivisie, czyli 1. Liga holenderska w piłce nożnej. Do tej pory większość drużyn rozegrała już po dwadzieścia sześć spotkań. W tabeli po przerwie reprezentacyjnej na czele plasuje się Feyenoord, z dorobkiem 61 punktów, co daje Klubowi z nad Mozy 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli Ajaksem Amsterdam, który zgromadził do tej pory 55 punktów. Dalsze miejsca w tabeli 1. Ligi holenderskiej zajmują ekipy PSV Eindhoven oraz AZ Alkmaar, ze stratą 8 punktów do lidera oraz dwóch „oczek” do wicelidera z Amsterdamu. Zdaje się, że to te trzy ekipy powalczą wiosną o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów. 1 liga holenderska znana jest ze swoich oddanych fanów.

1 liga holenderska tabela

Jedynie drużyny z miejsc 5-6 w tabeli Eredivisie mogą jeszcze nawiązać jakąkolwiek walkę o czołowe lokaty, a są to Twente oraz Sparta Rotterdam. Twente zresztą pokonało niedawno uplasowane wyżej w tabeli AZ 2:1. Spartę zaś czeka trudne zadanie, gdyż na własnej murawie podejmie lidera zza miedzy, który jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Reszta drużyn znacznie odbiega dorobkiem punktowym od pierwszej szóstki. Dokładnie w połowie tabeli znajdują się ekipy z Heerenven oraz RKC, mające odpowiedno 34 i 32 punkty w tabeli, co w sumie stanowi niewiele ponad ilość „oczek” zebranych przez liderujący w holenderskiej 1 lidze Feyenoord. Tablea 1 ligi holenderskiej często zaskakuje.

Tabela liga holenderska – strefa spadkowa

Zagrożone spadkiem na niższy poziom rozgrywkowy są drużyny Gronigen i Cambuur, mające 17 i 16 punktów, oraz raptem po cztery zwycięstwa na koncie. Tyle samo wygranych spotkań, ale o cztery punkty więcej zebrała drużyna Emmen. Jeżeli nic do końca sezonu nie ulegnie zmianie, to między tymi trzema outsiderami rozstrzygnie się, kto spadnie z 1 Ligi holenderskiej, a kto będzie miał szansę powalczyć o pozostanie w Eredivisie na kolejny sezon w barażach. Tabela 1 ligi Holandii to często niemałe zaskoczenie dla wiernych fanów.

1 liga szkocka tabela

Sytuacja 1. Ligi w Holandii może kojarzyć się ze 1. Ligą szkocką (Scottish Premiership), gdzie również dotychczasowy dominator, Rangers, zajmuje drugie miejsce ze stratą kliku punktów do lidera, Celticu. W Holandii do tej pory to Ajax święcił triumfy, a Feyenoord ocierał się od podium.