liga angielska mecze

W najbliższy weekend swoje rozgrywki po przerwie reprezentacyjnej wznawia liga angielska, której wyniki śledzą kibice na całym świecie. Mecze na angielskich murawach od lat przyciągają swoją intensywnością i niesamowitą atmosferą na stadionach. Nie inaczej jest w tym sezonie, w którym nieoczekiwanie na czele tabeli po tytuł mistrzowski zmierza Arsenal, z wyraźną przewagą nad resztą stawki. Właściwie tylko Manchester City, tracący do lidera z północnego Londynu osiem „oczek”, może jeszcze zagrozić Kanonierom w zdobyciu korony mistrzowskiej Premier League. Znajdujące się na dalszych miejscach ekipy United i Tottenhamu tracą do pierwszego miejsca około dwudziestu punktów. Liga angielska mecze to prawdziwa gratka dla fanów futbolu.

Liga angielska mecze wyniki

Wyniki meczy ligi angielskiej mogą mieć znaczny wpływ na układ górnej połówki tabeli. Na szczególną uwagę zasługują tutaj dwa spotkania: Manchester City podejmie na Etihad Stadium głodny sukcesów i ciągle groźny Liverpool, zajmujący szóste miejsce w tabeli i ciągle walczący o miejsce premiowane udziałem w Lidze Mistrzów. Drugim ciekawym pojedynkiem będzie starcie na St. James’s Park, gdzie miejscowe Newcastle United podejmie gości z czerwonej części Manchesteru. Obie ekipy rozegrały po dwadzieścia sześć meczów, a dzielą je tylko trzy punkty, co ekipa Srok na pewno będzie chciała wykorzystać i zniwelować stratę do dużo bardziej utytułowanego rywala. Wyniki tych spotkań mogą zwiększyć lub zmniejszyć dystanse pomiędzy drużynami z pierwszych sześciu lokat w tabeli. Mecze lisgi angielskiej to często niespodzianka.

Liga angielska mecze zaległe

Specyfiką sezonu zaległych meczy ligi angielskiej Premier League jest od lat nieregularność w ich rozgrywaniu. Zawsze w tabeli można zauważyć ekipy mające mniej rozegranych spotkań, choćby z uwagi na rozgrywki europejskie, czy też Puchar Anglii lub Carabao Cup z własnego podwórka. Nie inaczej jest teraz. Siódma w tabeli ekipa Brighton ma trzy zaległe mecze do rozegrania. Po dwa takie spotkania mają do odbycia drużyny Manchesteru United, Newcastle, Liverpoolu oraz West Hamu. Jedna zaległa rozgrywka czeka drużyny The Citizens, Brentford, Fulham, Chelsea, Aston Villi, Leeds, Nottingham oraz Leicester. Kiedy ilość rozegranych meczów się wyrówna, tabela angielskiej ligi może wyglądać zupełnie inaczej.